Свищовлии спечелиха първата си контрола

( 0 Votes )
Оценка на читателите: / 0
Слаба статияОтлична статия

Победа в първата си контролна среща записа „Академик”. Свищовлии се наложиха с 3:2 над новака в Северозападната “В” група ОФК „Павликени”. Мачът се игра в събота и бе част от проявите по случай 70-ата годишнина от обявяването на Павликени за град.
Съперниците се срещнаха на стадион „Ганчо Панов” в двубой от три части, всяка от които от по 30 минути. Мачът започна равностойно и нулевото равенство се запази до 27-ата минута, когато юношата на „Лудогорец” Антони Иванов откри резултата в полза на свищовлии за 0:1. Само след две минути двама павликенски нападатели се откъснаха срещу двама защитници на съперника и Стефан Гинчев изравни с хубав удар от движение - 1:1.
В 50-ата минута отново той напредна в наказателното поле и бе съборен, а след това реализира отсъдената дузпа за 2:1. Пет минути по-късно Кристиян Михайлов от „Академик” възстанови равенството - 2:2.
Красен Каравелов фиксира крайното 2:3 за гостите в 57-ата минута, стреляйки силно и точно с левия крак. Следващият мач на „Академик” е в сряда от 18:00 ч. у дома срещу „Литекс”.

Източник: borbabg.com