Спортни новини

Павликенци отнесоха петица за половин час

( 0 Votes )

“Спартак Плевен” - ОФК “Павликени” 5:0

Футболният тим на ОФК “Спартак Плевен” разгроми гостите от Павликени за едно полувреме. “Синьо-белите” се развихриха още след началния съдийски сигнал и бързо изковаха своята убедителна победа. Домакините можеха да запишат и двуцифрен успех, но многото пропуски не им позволиха да отбележат повече попадения. Головата сметка на плевенчани откри Атанас Атанасов с бомбен шут в 10-ата минута. Гостите имаха своя шанс чрез Иван Златков, но той нацели тяло на бранител вместо празната врата. В 22-рата Любомир Тодоров вкара дузпа за нарушение срещу самия него, а две по-късно Мариян Симеонов с глава покачи на 3:0 след центриране от фаул на Йоан Петков. Това не беше всичко, като домакините мушнаха още два гола. Първо Тихомир Тодоров реализира, след като в 28-ата минута прехвърли с глава излезлия напред страж на ФК “Павликени”, а точка на серията сложи в 32-рата Теодор Михайлов, който с глава фиксира крайното 5:0, отново след пас от пряк свободен удар. След почивката темпото спадна. Да вкарат поне почетен гол за павликенци пропуснаха Иван Златков и Милен Михайлов.
ОФК „Павликени”: Г. Стефанов (40 Велков), Горанов, Гецов (76 Ст. Стефанов), Александров, Цонев, Евг. Иванов, Златков, Стоянов, Маринов (70 Кръстев), Михайлов, Петков.

Източник: borbabg.com

Втора победа за ОФК “Павликени”, успех с 3:1 в Белене над “Гигант”

( 3 Votes )
Оценка на читателите: / 3
Слаба статияОтлична статия

Павликенските футболисти в това първенство досега събират точки от “атомните” отбори – след успеха с 3:2 над тима от Козлодуй, сега биха с 3:1 като гости този от Белене. Още в 4-ата минута Светлин Стоянов можеше да открие резултата, но потърси комбинация вместо да стреля. Той се реабилитира в 28-ата минута, когато засече топката в мрежата на домакините за 0:1, възползвайки се от подаване на Михайлов. Последният след асистенцията и лично се записа сред голмайсторите в 42-ата минута с удар от движение от границата на наказателното поле.
Домакините намалиха в 51-ата минута чрез Чавдар Върбанов, но почти веднага след подновяването на играта Росен Петков се откъсна сам и вкара за 1:3. До края гостите доминираха на терена, а беленчани приеха загубата.
ОФК “Павликени”: Г. Стефанов, Шипкалиев, Гецов, Александров, Цонев, Евг. Иванов, Стоянов, Станиславов (80 Кръстев), Михайлов (60 Ст. Стефанов), Ст. Иванов, Петков.

Източник: dnesbg.com

ОФК “Павликени” четвърти на международен турнир в Румъния

( 1 Vote )
Оценка на читателите: / 1

Четвъртото място взе съставът на ОФК “Павликени” на международен турнир по футбол в Румъния. Тимът гостува в гр. Болдещ по покана на кмета Константин Букурою за участие в третото издание на мемориала “Виорел Матеану” в памет на един от известните румънски футболисти.
Павликенчани записаха две загуби, като в мача за 3-4 място само дузпите ги лишиха от по-предно класиране. В първата среща българският тим срещна местния “Глория Пропу”, който превъзхождаше всички останали по класа. Румънците се наложиха с 8:1, като за нашите почетния гол вкара Стефан Стефанов, а за домакините се разписаха Бридинел (2), Баду, Бокиу, Ене, Мику, Дину и Петреску.
В другия мач полуфинал “Петролистул Б.С.” би молдовския “Прулул Леове”.
На финала “Глория Плопу”, който всъщност се оказа вторият отбор на “Астра” (Плоещ), разби с още по-категоричното 9:0 другия румънски тим.
Павликенчани излязоха в мача за 3-4 място срещу молдовския “Прулул Леове”. Редовното време завърши 2:2, като попаденията за нашите вкараха Тодор Чирпанов и Ивайло Стефанов. Стигна се до дузпи, като след първите пет и двата тима вкараха по 4. При следващото изпълнение обаче нашите пропуснаха, а молдовците вкараха и взеха третото място след 5:4.
От Павликени за северната ни съседка пътуваха двайсет футболисти, треньорите в клуба, както и три официални лица. Водач на групата бе заместник-кметът Харитон Харитонов.
“Въпреки загубите сме доволни от участието си в турнира. Посрещнаха ни добре, дори менюто бе съобразено с нашите изисквания. Делегацията ни бе настанена в бивша резиденция на Николае Чаушеску при отлични условия, терените бяха в отлично състояние”, разказа треньорът на ОФК “Павликени” Тодор Тодорв.
Всички участващи отбори получиха купи и грамоти, а треньорите на четирите клуба гласуваха и за най-добър състезател от всеки отбор. От българския тим бе отличен Борислав Гецов.

Павликенци вкараха четири на “Ювентус”

( 0 Votes )

Победа с 4:2 срещу “Ювентус” от плевенското село Малчика записа отборът на ОФК “Павликени”. Възпитаниците на треньора Тодор Тодоров изкараха тридневен лагер на язовир “Ал. Стамболийски” в края на миналата седмица, като по време на него се върнаха до Павликени, за да посрещнат състезаващия се в Областната група на Плевен тим. Домакините започнаха ударно и поведоха с 4:0. Стефан Гинчев принуди бранител на гостите да го фаулира в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Малко по-късно пак той бе на върха на поредната добра атака на тима си и покачи на 2:0. Акциите на павликенци продължиха и в следващите минути и разликата набъбна на 4:0 с попадения на Стилиян Ванев и Иван Златков. При този резултат дойде почивката, а след нея заваля проливен дъжд, който затрудни изключително много играта на футболистите, като павликенци дори искаха да прекратят мача, но гостите настояха да се доиграе. В оставащото време те върнаха две попадения, първото от свободен удар, а второто бе дело на игралия и в “А” група Светослав Бърканичков.

Девет гола си вкараха павликенските и сухиндолските общинари в приятелски мач

( 0 Votes )

В зрелищен мач общинарите от Павликени победиха колегите си от Сухиндол с 5:4. Двубоят се проведе в чест на 70-ата годишнина от обявяването на Павликени за град. В спортната зала, а не на градския стадион, както бе решено предварително, двата тима бяха изведени с капитанските ленти от кметовете на Павликени - Емануил Манолов, и на Сухиндол - Пламен Чернев, които взеха активно участие в срещата. Орлин Кертов изведе гостите напред с попадение в 5-ата минута, но при ответната атака Владо Анев изравни. Последваха силни минути за домакините, които чрез Йордан Йорданов, Петър Руменов и Владо Анев дръпнаха с 4:1. В последната 25-а минута на първата част Кертов намали на 2:4. След почивката управителят на спортната зала в Павликени Тихомир Трифонов прояви "негостоприемство" и изпрати топката за пети път в мрежата на сухиндолци. До края Борислав Велев се разписа на два пъти за гостите и доведе резултата до 5:4. След последния сигнал двата отбора вдигнаха допълнително адреналина на публиката с по десет дузпи, от които реализираха по пет.